YOWUP! jogurtová kapsička PREBIOTICS pro kočky, 85 g

Kód: A02101

EAN: 8437023761014

Pro zobrazení cen se přihlašte.

Popis produktu

EXSPIRACE: 15.05.2025

Přírodní jogurt bez laktózy

Zařazením a pravidelným podáváním jogurtu YOWUP! zajistíme své kočce dostatečný přísun prebiotik a tak i dlouhodobě příznivý stav střevní mikroflóry, který může mít pozitivní dopad na další funkce organismu.

složení:  mléčné výrobky 95,6 % (bez laktózy), kukuřičný škrob, pektin 0,6 %, suchý oligofruktosid 0,5 %, aromata

analytické složky: hrubý protein 3,2 %, hrubý tuk 0,1 %, hrubá vláknina 1,0 %, hrubý popel 0,8 %, vlhkost 87,6 %, vápník 0,1 %, laktóza 0,1 %

hmotnost: 85 g

BEZ LAKTÓZY - Intolerance laktózy je stav odvozený od nedostatku laktázy. Tento enzym se vytváří během laktace a poté se přestane produkovat, ačkoli mnoho lidí a některá zvířata jej produkují i nadále. Když se laktáza přestane produkovat, dochází k průjmům a nadýmání, proto u psů a koček doporučujeme pouze 100% BEZLAKTÓZOVÉ výrobky, jako je jogurt  Yowup.

BEZ PŘIDANÉHO CUKRU - psi a zejména kočky mají kratší střevo, vitamíny ani cukry nemetabolizují tak rychle, v těle se hromadí. Proto se nedoporučuje do výrobků určených domácím mazlíčkům přidávat žádný druh cukru. Také jim přirozeně nechutná. Kočky nemají žádnou zálibu ve sladkostech, je to proto, že sladká chuť není vnímána v kočičích chuťových pohárcích, takže se jedná o neatraktivní odměnu.

0 % TUKU - mléčný tuk je přirozeným zdrojem bioaktivních látek (kyselina máselná, konjugovaná kyselina linolová (CLA), fosfolipidy a sfingolipidy, ale hlavním zdrojem tuku a bílkovin u psů a koček je maso, ryby nebo i suché krmivo. Jogurt Musí obsahovat 0 % TUKŮ, protože jako základní doplněk stravy pro jeho vývoj by neměl přidávat mnoho kalorií k běžnému dennímu příjmu.

Bílkoviny

  • mléko v základě obsahuje bílkovinu, kasein, základní makroživinu, která přispívá k růstu a udržení svalové hmoty a struktury kostí a proto je považována za klíčovou složku

Vápník

  • minerál který tvoří kosti 
  • v těle je dále využíván a významně podporuje fungování nervů a svalů, včetně srdečního
  • tělo si samo vápník vyrobit neumí, jediným způsobem, jak jej získat, je jeho konzumace
  • pokud pes nebo kočka nepřijímají dostatečné množství vápníku, tělo si vápník z kostí bere, což je oslabuje a usnadňuje jejich lámání a to zejména ve starším věku

Nutriční potřebu vápníku (Ca) lze pokrýt dalšími zdroji potravy, jako jsou ořechy a semena, tučné ryby, zelená listová zelenina, ovšem ne v dostatečném množství a v takovém komfortu a pohodlí jako jogurt. Důležité je nejen množství Ca dodávané potravou, ale také matrice, ve které se tento vápník nachází a která podmiňuje jeho biologickou dostupnost a vstřebatelnost. V tomto případě se vápník z mléčných výrobků nachází v netukové frakci a na rozdíl od jiných potravin se snadno vstřebává.

Prebiotika - když člověk konzumuje jogurt, přijímá také bakterie, které jej tvoří a které jsou stále živé. Tyto bakterie, obvykle Lactobacillus, mají přínosný probiotický účinek. Prebiotika určená pro psy a kočky přispívají stejným způsobem k zachování zdravé střevní mikroflóry a ke stimulaci obranyschopnosti imunitního systému. Imunita se z 80 % nachází ve střevech. Jedná se o populaci mikroorganismů, která sídlí v trávicím traktu a je odpovědná za správné trávení některých živin, bojuje proti útokům patogenů a také produkuje některé vitaminy.

Parametry

Počet ks v obchodním balení 10 ks
Dotaz na produkt zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít