Jak může ovlivňovat strava zdraví psa

Výběr krmiva a pochoutek, které nejen uspokojí chuťové preference vašeho psa, ale také přispějí k jeho dobrému zdraví, může být náročný. Každý pes má specifické potřeby, ať už je to kvůli udržení hmotnosti, zdravotním omezením, nebo prostě proto, že je to labužník. 

Trávící nesrovnalosti u zvířat je třeba dobře sledovat a v případě, že se jedná o trvající záležitost, neváhat s konzultací u veterináře.  Na základě jeho doporučení může být stanovena specifická dieta.

Stav srsti a kůže u psů může být indikátorem jejich celkového zdravotního stavu. V případě, že je u psa změna v kvalitě nebo vzhledu srsti, může to být signál, že zvíře může mít zdravotní problémy. Doporučuje se tedy všímat si těchto změn. Pes může být podrážděný, škrabat a olizovat si různé partie těla. V tomto případě, je často původce alergie, na některou složku v podávaném krmivu a je důležité tuto složku z jídelníčku psa vyřadit a ideálně psovi podávat jen to, u čeho je ověřena dobrá snášenlivost a preferovat krmiva, která jsou osvědčena, například monoproteinová krmiva.

Pro psy, kteří mají predispozici k přibírání na váze, jsou v pokročilejším věku, nebo ze zdravotních důvodů nejsou v dostatečné fyzické aktivitě, je doporučena strava s nízkým obsahem energie. Takovéto krmivo je často označováno termíny jako "DIET" "LIGHT" nebo "SENIOR". Tato speciálně formulovaná strava je navržena tak, aby nepřetěžovala organismus psa nadměrným příjmem energie, kterou by nebyl schopen efektivně využít, což by vedlo k ukládání tuků a zbytečnému zatížení jeho těla. 

Pokud se jedná o sportujícího nebo pracovního psa, je třeba psovi dopřát krmivo s vyšším obsahem energie. Krmivo lze doplnit o rychle stravitelné pochoutky, jako jsou paštiky nebo masové kapsičky, aby bylo možné dopřát psovi energii i během aktivit nebo po aktivitě. V případě, že je pes krmen během aktivity, měl vždy mít dostačený prostor na zklidnění a zpracování stravy a vždy by to měli být jen velmi malé dávky na doplnění energie, nikoliv na zasycení.

Podpora imunity, ať už z důvodů změn v jeho současném zaběhnutém programu, cestování, měnícímu se počasí, po nemoci, úraze nebo jen z preventivních důvodů je stejně jako u lidí velmi důležitá. Je možné doplnit jídelníček psa o vitamínové doplňky, které napomáhají předcházet nemoc, ale mohou také kladně ovlivňovat psychickou pohodu psa.

Dentální hygienou vše začíná a může se na ni nabalovat spousta dalších problémů se stravováním, ať už odmítání potravy z důvodů bolestivosti zubů, tak bakteriemi v tlamě psa anebo vznikem zánětu. Zdravé zuby lze podpořit žvýkacími pamlsky, které mechanicky zuby čistí.

Veterinární diety a podpora při zdravotních potížích

Veterinární diety Natural Greatness, INTEGRA PROTECT  je vhodné podávat na základě doporučení veterinárního lékaře

Hypoalergenní a Sensitiv krmivo a pamlsky

Monoproteinové krmivo a pamlsky

Kontrolo váhy

Ve formě a s dostatkem energie

Podpora imunity

Dentální hygiena

Přihlášení zavřít