Jak zvládnou se psem období ohňostrojů

Období svátků, které je spojeno s klidem a veselím, může být pro naše čtyřnohé přátele narušeno výbuchy ohňostrojů a petard. Pro psa, jehož sluch je citlivější než lidský, je často tento hluk zmatečný a děsivý, protože nerozumí, odkud a proč hluk a světelné efekty vznikají.

Je klíčové předcházet situacím, kdy by mohl váš pes při procházce v panice utéct. Proto doporučujeme zvolit bezpečná místa k venčení nebo využívat vodítko. V případě, že je pes zvyklý pohybovat se od pána na delší vzdálenosti, je možné zvolit samonavijecí flexi vodítko, případně přepínací vodítko. 

Pro psy je nejkomfortnější zůstat v období ohňostrojů doma, v útulném a klidném prostředí, kde mají možnost se bezpečně skrýt. Pokud má váš pes problémy se se situací vyrovnat, můžete jeho pozornost zkusit odvést hrou nebo hračkami naplněnými pamlsky.

Důležité je nepotvrzovat psovi strach tím, že ho při projevech strachu budete chlácholit nebo chválit. Toto by mohlo jeho strach ještě prohloubit, jelikož by mohl mít pocit, že jeho strachové chování je v pořádku.

Pokud je nutné nechat psa doma v době, kdy může cítit stres, zvažte jeho umístění do boxu, aby se ve stresu nezranil nebo nepoškodil okolní věci. Proti náhlým zvukům a světelným efektům pomůže puštěné rádio nebo televize.

A v neposlední řadě, nezapomínejte na dostatek vody. Při stresu psi často slintají, a proto je důležité, aby měli možnost doplnit tekutiny. Fontány a pítka pro psy motivují psa se napít, dávkují čerstvou tekoucí vodu, obohacují vodu kyslíkem a cirkulací ji ochlazují.

Procházky pod kontrolou

Pohodlí v pelíšku

Rozptýlení hrou

Když přijde žízeň

Boxy a klece pro jejich bezpečí

Přihlášení zavřít